nowa restauracja włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują mniej znane dania obiadowe – risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w menu znajdują się też mniej znane dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i potrawy z różnych części kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Kolacja bez wyjątku powinien obejmować też wino. Kieliszek białego wina to dla Włocha kanon. nowa restauracja włoska Kraków Najbardziej popularne wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film