Jak się żyję w Krakowie?

Pośród wielu stolic województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie sztuki i rozrywki, ale również na licznych odmiennych obszarach. Staje się obszarem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, które dotknęły miasto w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Korzystne zmiany w Krakowie.
Co godnego pochwały wypracowano w ciągu niedawnego czasu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie środki EU, z których miasto często korzysta. Szybkie działanie w zakresie uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz potrzebne miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje są niewidoczne dla statystycznego obywatela. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Najczęściej nie interesują nas historie, które nie są ściśle z nami związane. Typowemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Natomiast miasto zmienia się z każdym dniem. Programy naprawcze w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie umożliwiają nam lepiej oraz wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się również w zakresie możliwości kulturalnych. Moc miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie inwestycje inspirują gości z innych krajów do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym działania nie tyczą się tylko samego centrum miasta, ale również są związane z pełnym regionem. Z tej przyczyny lepiej nie narzekać tylko zauważyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Kolejne lata – jeśli uda się utrzymania szybkości zmian – umożliwią miastu stać się wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski co zrobił