hydrolat na zmarszczki

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie używane, ponieważ mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, ale i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.