Ćwiczenia mięśni kegla

Coraz więcej pań, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Korek analny grzejący

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezwykle prędko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym porządniej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtenczas lepsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie znaczącą kwestią są także treningi oddechowe, jakie należy następnie jak przeważnie powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie prędko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek oświadcza, że dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.