Co zjeść w Krakowie

Wyjątkowa włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród licznych opcji, które proponuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne dania włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. mięso sezonowane Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, tortellini, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film